Blagoslov kapele Duha Svetoga

Negdašnja kapela Duha Svetoga u Gornjoj Stubici spominje se još u kanonskim vizitacijama XVIII stoljeća, ona je nakon 1808. godine zapuštena i porušena. Kapela Duha Svetoga bila je udaljena od župne crkve svega 10 koraka i dan danas njen položaj je teško utvrditi.

Sa željom da se što vjernije obnovi drevna povijest drage nam Gornje Stubice i župe sv. Jurja učenika pod vodstvom vlč. Dubravka Škrlina Hrena, župnika Stupničko-lučkoga i predsjednika udruge “Gornjostubička luč” ta kapela je blagoslovljena dana 20.05.2018. godine i tim svečanim činom je obnovljena drevna povijest našega kraja.

Povodom blagoslova potpisana je i povelja koja je položena u temelje same kapelice. Povelju su potpisali: Graditelj kapele Josip Grden, graditelj temelja Dragutin Bokun, načelnik općine Jasmin Krizmanić, te svećenici: Dubravko Škrlin-Hren, Josip Čulig i naš župnik vlč. Nikola Jurković.