Bogoslovi NBS-a 4. godine pohodili župu

U subotu, 13. ožujka, bogoslovi Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa iz Zagreba u zajedništvu sa  prefektom vlč. Josipom Đurinom pohodili su našu župu. U prijepodnevnim satima posjetili su znamenitosti Gornje Stubice te se posebno zadržali u potresom ranjenoj župnoj crkvi sv. Jurja.

Svetu misu u kapeli sv. Martina predslavio je upravitelj župe vlč. Nikola u koncelebraciji prefekta vlč. Josipa i domaćeg sina vlč. Dubravka. Popodnevno druženje proveli su pripremajući ručak i družeći se uz društvene igre u perivoju sv. Martina u Slanom Potoku. Pridružio im se i duhovnik NBS-a vlč. Vlado Razum.

Na samom završetku druženja, bogoslovi su se zajedno sa vlč. Josipom Đurinom i vlč. Vladom Razumom uputili na vidikovac moleći krunicu te imajući na srcu sve stradale i pogođene potresom i Covid-19 pandemijom.

Vlč. Nikola zahvalio je prefektu vlč. Josipu na dolasku, a bogoslovima na inicijativi što su odabrali našu župu kako bi se molitveno, kulturno i društveno obogatili.