Hodočašće u Krašić, Karlovac i Zagreb

 Hodočašće (1)

U sklopu proslave blagdana blaženog Alojzija Stepinca, vjernici Stubičkog dekanata, predvođeni svojim dekanom mons. Zlatkom Korenom nakon hodočašća u Krašić, gdje su sudjelovali na misnom slavlju uputili su se u Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovacu. Uz spomenutog dekana, hodočasnike su vodili njihovi župnici  Nikola Jurković, Ivan Jakopović, Dragutin Bosnar, Ivan Ban, Ivan Brlečić i Ivan Kovačić.

 Hodočašće (2)Hodočašće (8)Hodočašće (12)

Slijedila je pobožnost svetom Josipu u molitvi krunice i litanija svetog Josipa. Na kraju, pobožni hodočasnici su častili zaštitnika Hrvatske ophodom oko Zavjetnog kipa. Mons. Sente zahvalio je na kraju pobožnosti svim hodočasnicima na njihovom dolasku kao i njihovim dekanima i svećenicima što su ih predvodili. Potaknuo ih je da još više štuju svetog Josipa i uključe se u veliku pobožnost od 19 srijeda. Hodočasnici su se nakon Karlovca uputili u Zagrebačku i Stepinčevu katedralu na misno slavlje koje je predvodio kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup.

  Hodočašće (3) Hodočašće (4) Hodočašće (5)

Hodočašće (9) Hodočašće (6) Hodočašće (7)

 Hodočašće (10)  Hodočašće (13) Hodočašće (14)

Hodočašće (15) Hodočašće (16) Hodočašće (17)