Krštenje maloga Luke, 8. dijete obitelji Vulama

Na 32. nedjelju kroz crkvenu godinu, 6. studenog, nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić, pohodio je župu sv. Jurja mučenika u Gornjoj Stubici. Prigoda Nadbiskupovog pohoda je bilo krštenje malog Luke, 8. djeteta u obitelji Ivana i Đurđice Vulama.

 krstenje-1krstenje-2krstenje-3

Nadbiskup je tijekom mise više puta čestitao roditeljima na otvorenosti životu, te potaknuo i druge vjernike da se zalažu za život. Na kraju svete mise, buduća krizmanica Marta, a ujedno kći Ivana i Đurđice, uputila je zahvalu Zagrebačkom Nadbiskupu, te istaknula kako nam je velika  čast što je Nadbiskup po drugi put ove godine pohodio našu župu povodom krštenja i na taj način podržao i ohrabrio naše obitelji da se ne boje biti otvorene životu, vjerujući u Isusove riječi da tko prima jedno od ovih malenih njega prima. Marta je završila riječima: molimo gospodina i zagovor Blažene Djevice Marije kako bi naše obitelji uvijek ostale otvorene poticajima duha, hrabre u zaštiti života i hrabre u svjedočenju svakodnevne življene riječi.