Krunoslav Hikec primljen među kandidate za sveti red Zagrebačke nadbiskupije

 

U nedjelju, 28. lipnja 2020. godine, tijekom euharistijskog slavlja u crkvi Bezgrešnog začeća BDM Malešnica-Oranice, osmorica bogoslova Zagrebačke nadbiskupije primljena su među kandidate za sveti red.

Uvodeći u euharistijsko slavlja mons. Šaško obratio se kandidatima za svete redove te istaknuo da je razlog ovog susreta u župi Malešnica-Oranice njihova odluka da pred zajednicom Crkve slobodno očituju svoj odgovor Gospodinu koji ih zove. „Premda u posebnim izvanjskim okolnostima, zbog nastojanja da jedni druge štitimo od zarazne bolesti, bitno ostaje isto, bitno u: odnosu Boga i čovjeka, Krista i Crkve, vjernika međusobno; bitno iz povijesti vaše vjere, ono što donosite pred Crkvu koja prihvaća vašu odluku“, rekao je biskup Šaško. U prigodnoj homiliji dao je kandidatima jasne odrednice za življenje svetog reda: „Sažimam i naglašavam tri značajke: ljubav, darovanost i velikodušnost. Sve započinje Božjom ljubavlju, a te tri stvarnosti povezane su poniznošću i prihvaćanjem, nipošto očekivanjima ili zaslugama“.

Kandidaturu su primili bogoslovi: Dominik Blažun (sv. Petar Apostol, Zaprešić), Zvonimir Gašpar (sv. Ivan Nepomuk, Stupnik-Lučko), Krunoslav Hikec (sv. Juraj Mučenik, Gornja Stubica), Matija Kalić (sv. Franjo Ksaverski, Karlovac-Švarča), Filip Šešek  i Petar Tisaj (sv. Nikola Tavelić, Zagreb-Kustošija), Domagoj Topić (Svi Sveti, Zagreb-Sesvete), Sebastijan Valjavec (sv. Mihael Arkanđeo, Mihovljan).

Od srca čestitamo Krunoslavu uz daljnju molitvenu podršku.