Naša župljanka Karmela Šagud obukla redovničko odjelo

U utorak, 2. listopada 2018., svečano je u Korčuli proslavljena svetkovina Anđela čuvara. Obredom prije euharistijskog slavlja postulantice Karmela Šagud , rodom iz župe Gornja Stubica i Zorana Kadić započele su novicijat.
Na sam dan svetkovine euharistijsko slavlje predslavio je prior dubrovačkog samostana fr. Tomislav Kraljević u zajedništvu sa župnicima susjednih korčulanskih župa. Pred okupljenom rodbinom i prijateljima, novicijat su započele Karmela s. Brigita Šagud i s. Zorana Kadić, prigodom čega su, nakon primanja i oblačenja redovničkog odijela, te simboličkog biranja trnove krune, iz ruku vrhovne glavarice primile krunicu, simbol Dominikanskog reda, i Konstitucije, po kojima nam valja živjeti.

Kao župna zajednica upućujemo iskrene čestitke našoj župljanki Karmeli s. Brigiti Šagud, kao i svim časnim sestrama Dominikankama.Neka dobri Bog bude nagrada svima onima koji darujući život Njemu, služe iz ljubavi braći i sestrama.