Obilježen Dan Državnosti

U utorak, 25. lipnja 2019.g., u Gornjoj Stubici je obilježen Dan državnosti, blagdan kojim se obilježava 25. lipnja 1991.g. kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.

Obilježavanje je započelo svetom misom u župnoj crkvi sv. Jurja za sve poginule i nestale branitelje i civile u Domovinskom ratu. Svetu misu predvodio je Pater Zdravko Knežević – tajnik u Provincijalatu Hrvatske pokrajine Družbe Isusove u Zagrebu i voditelj duhovnih vježbi.

Nakon mise, u Spomen parku, kod biste Rudolfa Perešina položeno je cvijeće, upaljeni su lampioni i odana je počast svim poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima i civilima u Domovinskom ratu. Prigodne molitve predvodio je pater Zdravko Knežević, a Crkveni zbor izveo je prigodne pjesme.