Obilježen Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata

U četvrtak, 17. studenog, svetom misom u 18 sati u našoj župnoj crkvi sv. Jurja, obilježen je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.
Uz mnogobrojne župljane, na poseban način su sudjelovali kandidati koji se pripremaju za sakramente prve svete pričesti i potvrde.

Svetu misu je predvodio upravitelj župe, preč. Nikola Jurković, koji je u propovijedi protumačio što znači kada kažemo Domovina, koja je ujedno i Majka. Djeci i mladima je uputio poruku mira, ali i važnosti prenošenja istine o Domovinskom ratu.

Nakon svete mise, svi vjernici su se uputili u spomen park Rudlofa Perešina gdje je bila molitva i paljenje lampiona uz glavnu prometnicu. Župni zbor je odao počast Domovini pjesmom Himna te pjesmom o Vukovaru.