Proslava župnog zaštitnika sv. Jurja mučenika

U utorak, 23. travnja 2019.g. održana je središnja proslava blagdana Svetog Jurja.
Svečano misno slavlje u 10h predvodio je vlč Dragutin Kučar, supsidijar u Mariji Bistrici u zajedništvu sa svećenicima iz dekanata vlč. Dragutinom Bosnarom, vlč. Ivanom Hrastovićem, vlč. Ivanom Brlečićem i vlč. Ivanom Jakopovićem, vlč. Vladimirom Kerečeni upraviteljem župe sv. Kvirina na Pantovčaku, domaćim sinom vlč. Dubravkom Škrin-Hren i našim župnikom.

Svečano misno slavlje u 18h predvodio je vlč. Božidar Tenšek – župnik u župi sv. Nikole Tavelića u Kustošiji u Zagrebu u zajedništvu s upraviteljem župe sv. Blažene Djevice Marije Žalosne u Španskom u Zagrebu vlč. Matom Matić i s našim župnikom. Misno slavlje svojim nastupima upotpunili su Crkveni zbor pod vodstvom Ivice Kontenta te Puhački orkestar Vatrogasne zajednice Općine Gornja Stubica pod vodstvom dirigenta Petra Ruka. Nakon mise organiziran je prigodni domjenak u župnom dvorištu kojeg je organizirala župa sv. Jurja.