Proslavljen župni blagdan sv. Jurja u Gornjoj Stubici

Župa svetog Jurja mučenika iz Gornje Stubice, proslavila je svog nebeskog zaštitnika. Samom blagdanu župe koji je 23. travnja prethodila je trodnevna duhovna priprema. Trodnevnicu je predvodio preč. Matija Pavlaković, rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu. Govorio je o Euharistiji, sv. Pismu i obitelji, te na vrlo aktualan način ove teme približio mnogobrojnim vjernicima.

Na sam dan zaštitnika župe, prijepodnevnu svetu misu je predvodio vlč. dr. Stjepan Rusan u zajedništvu svećenika iz dekanata i dragih nam prijatelja i hodočasnika.

 

Večernju svečanu svetu misu je predvodio mons. Jorge Ramos  svećenik Opusa Deia iz Zagreba . Na misi su sudjelovale sve udruge koje djeluju na području župe, zajedno sa načelnikom Općine i suradnicima, jer je sveti Juraj zaštitnik i Općine Gornja Stubica. Pjevanje je animirao župni zbor. Nakon mise upriličen je zajednički domjenak za sve vjernike u dvorištu pastoralnog centra.