Proslavljeno posvetilo župne crkve

U nedjelju, 5. rujna 2021., proslavljena je godišnja posveta župne crkve sv. Jurja.

Svečanu svetu misu u 10  sati predvodio je vlč. Damir Ocvirk, župnik župe sv. Josipa u Zagrebu, u koncelebraciji s upraviteljem župe vlč. Nikolom te domaćim sinom vlč. Stjepanom Lukecom.

Svečanost proslave godišnje posvete župne crkve upotpunio je župni zbor u pratnji Puhačkog orkestra VZO Gornja Stubica.

Vlč. Damir je posebno naglasio kako je važno voditi svakodnevnu brigu o Crkvi koja smo svi mi zajedno. Posebno se osvrnuo na obitelji koje su temelj molitvenog života župne zajednice. Potaknuo je sve vjernike da doprinose svojim primjerom života ugledu župne zajednice kako bi bili slika i prilika Evanđeoskog života na koji nas Isus poziva.

Na kraju svete mise, župnik Nikola je čestitao DVD-u Gornja Stubica na 130 godina postojanja te Puhačkom orkestru na 25 godina postojanja i djelovanja u Općini i Župi. Uz čestitku je zahvalio za sve što čine za župnu zajednicu.