Proslavljeno posvetilo župne crkve

U nedjelju, 6. rujna 2020., proslavili smo godišnju posvetu župne crkve sv. Jurja. Svečanu svetu misu u 10 sati predslavio je domaći sin, vlč. Stjepan Lukec.

 

Uz mnogobrojne župljane i hodočasnike na svetoj misi prisustvovao je i načelnik Općine.

 

Vlč. Stjepan svoje svećeničko služenje proveo je u Njemačkoj. Ove godine vratio se u zasluženu mirovinu te živi u rodnoj kući u Dubovcu. Rado se je prisjetio svojih mlađih dana dok je ministrirao u župnoj crkvi, ali jednako tako i mnogih lijepih trenutaka koje je provodio u rodnoj župi za vrijeme godišnjeg odmora. U propovijedi je istaknuo kako je važno graditi živu Crkvu, ali jednako tako brinuti se o samom objektu – crkvi. Poseban naglasak stavio je na obitelji koje su radi potresa ostale bez krova nad glavom. Pozvao je na solidarnost u trenucima trenutne obnove same crkve, ali i brige oko obitelji koja je temelj žive Crkve.