Proštenje u Dobrim Zdencima

U nedjelju, 24. svibnja 2020. godine, u kapeli Kraljice Mira u Dobrim Zdencima proslavili smo godišnje proštenje.

Župnik se u propovijedi osvrnuo na apostole koji se nakon Uzašašća spremaju za svoju životnu zadaću te se samim time pripremaju na silazak Duha Svetoga. Spomenuo je materijalnu, ali i onu duhovnu ostavštinu Posljednje večere. Kazao je kako je Isus svojim učenicima ostavio dva pravca svoga križa: usmjerenje prema nebu i prema ljudima. Isus u evanđelju moli za prve učenike, ali i za sve ostale do danas i ubuduće. Kršćanska je molitva usko vezana sa životom. Apostoli su tražili od Učitelja da ih nauči moliti. On je ostavio molitvu Očenaš kao primjer molitve.

Na kraju je podsjetio kako smo u mjesecu svibnju te da se punim pouzdanjem, molitvom krunice, obratimo našoj majci Kraljici Mira.