“Rosite nebesa odozgor”

Na četvrtu nedjelju došašća, 21. prosinca 2014.  u  župnoj crkvi sv. Jurja  održan je adventski  koncert pod nazivom „Rosite nebesa odozgor“. U našem okruženju adventske pjesme ostaju u sjeni Božića i rijetki su koncerti čiji je repertoar posvećen samo adventskoj poruci.  Specifičnost ovog koncerta je spoj dvaju različitih glazbenih stilova koji svojim izričajem nose jednu poruku.

Koncert - Crkva (1)Koncert - Crkva (3)Koncert - Crkva (2)

Vokalne ženske skupine Jurjevke i Fiole te zbor Vokalisti svetog Jurja izvodili su napjeve iz drevne crkvene pjesmarice Cithare Octochorde bez instrumentalne pratnje nakon čega je kvartet saksofonista, višeglasnim skladnim sviranjem, obukao ove pjesme u moderno ruho. Dvije skladbe izveo je i dječji zbor Jurjevčani koji su sve prisutne razveselili svojim milozvučnim glasićima. Koncert je zračio zajedništvom i toplinom onih koji su izvodili i onih koji su slušali izvedene skladbe.

Koncert - Crkva (4)Koncert - Crkva (5)Koncert - Crkva (6)