Krštenje

PRIJAVA KRŠTENJA

Dragi roditelji,
prije svega čestitamo vam na rođenju vašeg djeteta koje je radost za vašu obitelj, ali i za našu župnu zajednicu kao i za cijeli hrvatski narod!

Krštenje je potrebno najaviti u župnom uredu, u redovno vrijeme, barem 30 dana ranije. U našoj župi krštenje je subotom u poslijepodnevnim terminima ili nedjeljom na župnoj misi u 10 sati.

Dokumenti koji su potrebni za krštenje vašeg djeteta:

1. Upisnicu sa podacima o djetetu i roditeljima ( možete preuzeti OVDJE)
  2. Obiteljsku knjižicu
  3. Potvrdu kume ili kuma za kumovanje (taj dokument se zove „POSVJEDOČENJE“ a kum ili kuma podižu ga u svojoj župi stanovanja)
  4. Ako niste župljani župe Sv. Jurja, a želite krstiti u našoj župi dijete, potrebna je DOZVOLA VAŠEGA ŽUPNIKA za krštenje djeteta u pismenom obliku.
  5. Roditelji i kumovi u tjednu prije krštenja TREBAJU SE ISPOVIJEDITI (Petak prije krštenja u 17:30h)
  6. Na sam dan krštenja treba doći deset minuta prije obreda i sa sobom ponijeti KRSNU HALJINICU I KRSNU SVIJEĆU.
  7. Sakrament krštenja se ne plaća, ali nakon krštenja možete ostaviti svoj dar za potrebe crkve.

***KUMOVI
Prema odredbi Crkve (Zakoniku Kanonskog Prava) kumovi na krštenju i potvrdi moraju imati primljene sve sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda, euharistija), ako žive u braku moraju biti crkveno vjenčani i trebaju istinski živjeti kršćanskim životom.

Ovaj pisani obrazac možete preuzeti OVDJE.