Sprovod fra Zvjezdana

U srijedu 11. prosinca 2013. u Samoboru smo ispratili na groblje tijelo fra Zvjezdana Linića. Mediji javljaju da je bilo oko 10 000 ljudi na ispraćaju. Osobno sam promatrao lica ljudi koji su niz ulicu napravil špalir kojim je prošao automobil sa Zvjezdanovim tijelom. Na licima mnogih muškaraca vidjela se bol i suze, a mnogi su u nevjerici gledali procesiju u kojoj je bilo više od 200 svećenika. Ovaj sprovod uistinu je odisao kršćanskom nadom i dubokom radošću koja se miješala s osjećajima tuge zbog Zvjezdanove smrti. Vidio sam ga prošloga ljeta u Taboru. Već je malo govorio, a bolest je bila vidljiva na njegovom licu. U našem pogledu obojica smo shvatili da se vidimo na ovoj zemlji po zadnji put. Hvala ti, Zvjezdane, za sve dobro koje si učinio našoj Crkvi i Domovini!

2013-12-11 14.22.37

 

2013-12-11 16.07.51