Arhiva kategorije: Naslovnica

40. OBLJETNICA SMRTI ŽUPNIKA ADAMA ŠIMECKOG

U nedjelju, 1. rujna 2019. u župnoj crkvi sv. Jurja u G. Stubici proslavljena je svetkovina posvetila župne crkve a ujedno i spomen na 40. obljetnicu smrti gornjostubičkog župnika Adama Šimeckog, koji je župom upravljao od 1944. – 1979. godine. Svečano misno slavlje u zajedništvu s domaćim župnikom vlč. Nikolom Jurkovićem, predvodio je domaći svećenik vlč. Dubravko Škrlin Hren, župnik župe Stupnik – Lučko. Misno slavlje pjesmom je animirao župni zbor Vokalisti sv. Jurja pod ravnanjem Ivice Kontenta i uz orguljašku pratnju Roberta Kučaka. Nakon svete mise župljani su sa svećenicima pohodili grob župnika Adama Šimeckog na gornjostubičkom groblju gdje su upaljene svijeće i održana molitva za mir i pokoj njegove duše. Molitvi na groblju pridružio se i donjostubički župnik vlč. Ivan Brlečić.

Vlč. Dubravko Škrlin Hren, G. Stubica, 1. 9. 2019.
Posvetilo župne crkve i spomen sjećanje na 40. obljetnicu smrti gornjostubičkog župnika Adama Šimeckog.

Draga braćo i sestre! Nastavi čitati

ZAMOLBA ZA POMOĆ OKO OBNOVE OLTARA U SLANOM POTOKU

Poštovani župljani!

Stoljetni oltar sv. Fabijana i Sebastijana je u derutnom stanju i potrebna mu je temeljita obnova. Kao župna zajednica želimo svi sudjelovati u ovom projektu, pa na poseban način upućujem zamolbu  Vama da se prema vlastitim mogućnostima uključite u obnovu. Moramo biti ponosni na naše bake, djedove i roditelje koji su nam toliko sakralnih prostora, kapelica,  izgradili i uredili, a na nama je danas da to održavamo i obnavljamo.

Cjelokupni iznos obnove iznosi 132.500,00 kuna. Pošto je oltar zaštićen i kulturno je dobro Republike Hrvatske, Ministarstvo kulture će pokriti trošak obnove u iznosu od 60.000, 00 kuna, a preostali iznos od 72.500,00 kuna pokriva sama župa, odnosno potrebno je prikupiti.

Svoj prilog možete darovati svake nedjelje nakon sv. mise, uplatiti na bankovni račun župe ili dati predstavniku župe koji će vas posjetiti tijekom ovog mjeseca. Svaka donacija će biti upisana u obiteljsku knjižicu.

Unaprijed  zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam u Gospodinu!

• vlč. Nikola Jurković
  • upr. župe