USKRSNA ČESTITKA NAŠEG ŽUPNIKA

Braćo i sestre!


Drama ljudske povijesti se neprestano ponavlja. Čovječanstvu kao da nikada nije ponestalo Heroda, Juda i Pilata. Ma kako nam svakodnevica više ličila Velikom petku neka nas vodi vjernička svijest izražena u pjesmi N. Kuzmičića:

“Kad ti se učini da je sve mrtvo,
ne očajavaj, uzvjeruj
i pričakaj da prođu tri dana – ma koliko dugo trajali.”

Stoga, ‘Nek, usklikne sad nebesko mnoštvo Anđela, nek uskliknu službenici Božji, i s pobjede tolikog Kralja nek jekne trublja spasenja…’ u svakom vjerniku, u svakom ocu i majci, baki i djedu, kćeri i sinu. Neka uskrsna radost Kristove pobjede uđe u naše obitelji i ohrabri ih. Svitanje poslije Golgote više nema svoga zalaza. U toj snazi vjere koju nosi Kristovo uskrsnuće pronađimo novu snagu za sve životne borbe i otkrimo istinsku radost života što nam ga Bog daruje već sada i jednom u vječnosti.

Svima Vama dragi župljani želim sretan Uskrs i snagu vjere koju daruje uskrsli Gospodin.

vlč. Nikola Jurković,upr. župe