Uskrsna čestitka župnika

Dragi vjernici!

Uskrs je Božji odgovor na Isusove ispružene ruke, u kojima su se Bogu ispružile sve naše ruke. Odgovor je i na Isusov vapaj Bogu, u čijem su vapaju i svi naši vapaji. Bog pruživši Isusu ruku, pružio ju je i svima nama. Čuvši njegov vapaj, čuo je vapaj sviju nas. Uskrisivši njega, i sve nas je uskrisio. Most je sagrađen s dvije daske i tri čavla. Križem.UskrsUskrsnućem svoga Sina Bog nam je otvorio pristup vječnosti. Ma koliko otajstvo zla bilo prisutno u ljudskoj povijesti; ma koliko tama smrti željela prekriti ljepotu Kristova svjetla, kao Crkva – obdareni sigurnom vjerom u Kristovu pobjedu – nastojimo otkloniti uzroke mržnje, nepravde i nasilja, živeći zajedništvo koje naviješta da zlo nema posljednju riječ i da u svakoj mračnoj noći tjeskobe i straha Uskrsnuli dodiruje svjetlom, oživljuje i preobražava, posebno u ovoj godini Božjega Milosrđa.

Dragi župljani!

 Uskrs (2)Uskrs (3)Uskrs (1)

Tamo gdje nisu dostatne ljudske riječi i pogledi; tamo gdje zemaljske boje ne mogu naslikati ljepotu radosti neba koja je obasjala zemlju; tamo gdje Bog ima ljudsko lice ljubavi koja nas je ljubila do mjere Križa i u svome milosrđu izliječila naše rane, odjekuje i moja čestitka svima Vama, sretan i blagoslovljen Uskrs!

vlč. Nikola Jurković, župnik