ZAHVALA ZA PODRŠKU I POMOĆ

 

Dragi mještani, dragi prijatelji,

 

u ovo vrijeme borbe protiv koronavirusa, naše mjesto zadesio je i težak potres koji je ostavio brojne posljedice. Pogođeni potresom, izbliza smo doživjeli strahotu razaranja koja je mnoge naše obitelji iselila iz Općine i Župe. Posebno smo tih dana imali priliku susresti ljude za koje jedna poslovica kaže: “Kada Bog nekome želi na poseban način iskazati svoju ljubav, daruje mu prijatelja!” Uistinu jest tako, jer mnogi dobri ljudi priskočili su u pomoć, darovali su svoje vrijeme i znanje kako bi ublažili tugu i bol zbog nastale materijalne štete. Ti isti, dobri ljudi svakodnevno su na svojim radnim mjestima ili na mjestima gdje volontiraju, izloženi velikim naporima u borbi s koronavirusom. Sve ove teške okolnosti ublažavaju ljubav, briga, molitva, požrtvovnost i solidarnost koju iskazujemo jedni drugima.

Općinski načelnik, gospodin Jasmin Krizmanić i upravitelj Župe sv. Jurja mučenika, vlč. Nikola Jurković upućuju svoju zahvalu: Vladi Republike Hrvatske, Stožeru civilne zaštite Republike Hrvatske, Stožeru civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije, potpredsjedniku Vlade i ministru graditeljstva i prostornog uređenja, gospodinu Predragu Štromaru, županu Krapinsko-zagorske županije, gospodinu Željku Kolaru, Stožeru civilne zaštite naše Općine, Zagorskoj javnoj vatrogasnoj postrojbi – Ispostava Marija Bistrica, Vatrogasnoj zajednici Općine Gornja Stubica, DVD-u Gornja Stubica, Dobri Zdenci, Šagudovec, Sveti Matej,  Policijskoj postaji Donja Stubica, hitnoj službi, svem medicinskom osoblju, medijima, zaposlenicima Općine, volonterima i svim dragim prijateljima koji su na bilo koji način bili uza sve nas.

Želimo svima vama, dragi prijatelji, reći HVALA, iskreno i od srca, jer ste bili uz nas, a vjerujemo da ćete i ostati, čak i onda kada je najteže.

Neka Uskrsli Isus u svima nama probudi radost i nadu kako bismo nakon ovog vremena prožetog izazovima, ponovno mogli još više ovaj svijet oplemeniti i učiniti što boljim za život svakog čovjeka.

Blagoslovljen Uskrs!

Gornja Stubica, 10. travnja 2020. godine

 

Cijelu Zahvalu možete pogledati ovdje.