Blagoslov poklonca u Samcima

U subotu, 15. srpnja 2023. godine, bio je blagoslo poklonca Majke Božje Karmelske, večer uoči spomendana Majke Božje Karmelske. Svečano misno slavlje predslavio je naš mladomisnik Krunoslav Hikec u koncelebraciji vlč. Dubravka Škrlina Hrena i vlč. Maria Dukića. Pjevanje je animirao KUD Stružec.

Sveta misa se prikazala za sve pokojne mještane Samaca. Naš, mladomisnik je istaknuo u propovijedi kako je naša Nebeska mjaka Blažena Djevica Marija naša moćna zagovornica na nebu i kako je ona naša utjecateljica. Jer tko će nas bolje razumijeti, nego naša majka Marija koja je vlastitog Sina pratila na kalvariji i gledala kako umire na križu za grijehe cijeloga svijeta.

Nadalje, istaknuo je kako nam je Marija uzor u našem svakodenvnom življenju te kako nas upravo naše redovite situacije i okolnosti čine bližim nasljedovateljima Marije u ljubavi, poštenju i pravičnosti.

Nakon homilije uslijedio je blagoslov poklonca i prostora koji će služiti svima za odmor tijela i molitvenu okrepu duše.

Zahvaljujemo svima koji su se u realizaciju ovoga projekta uključili kao i Udruzi Seljaka koja je projekt inicirala.