Blagoslov uskrsnih jela u obitelji

 

Dragi župljani,

običaj blagoslova uskrsnih jela u crkvi nakon slavlja euharistije i zajedničko blagovanje blagoslovljenoga jela u krugu obitelji znak su snažne povezanosti slavlja Kristova uskrsnuća i vjerničkoga života. Kršćanin, okrijepljen darom uskrsnuća, živi novim životom. Sve promatra u svjetlu te novosti. Stoga i u promijenjenim okolnostima, koje ne omogućuju blagoslov uskrsnih jela u crkvi, priliči da jelo bude blagoslovljeno u obitelji u uskrsno jutro, u zajedničkoj molitvenoj okupljenosti oko pripravljenoga obiteljskoga stola.

Podsjećam kako je kardinal Josip Bozanić, u svojim pastoralnim smjernicama spomenuo kako ovlašćuje roditelje (oca ili majku), predstojnicu ili predstojnika kuće, da u svojim kućama, zazovu Božji blagoslov.

Predložak za blagoslov uskrsnih jela u obitelji pogledajte ovjde.

Božji blagoslov, vlč. Nikola Jurković.