Hodočašće putevima sv. Ivana Pavla II i Marka Križevčanina

Naša župa je od 7. do 11. listopada ove godine bila na hodočašću u Poljskoj i Slovačkoj. Posjetili smo rodno mjesto sv. Ivana Pavla II – Wadowice. U njegovoj župnoj crkvi slavili smo svetu misu, te se okrijepili kolačom koji je sveti papa volio jesti – kremovky. U veselom ozračju napustili smo Papino rodno mjesto te se uputili prema Auschwitzu, logoru u kojem smo imali prilike promišljati o tajni zla, ljudskoj patnji i odgovoru na njih koji se može jedino pronaći u vjeri.

Najveći dio našeg hodočašća odvijao se u marijanskom svetištu Czestohowa. Svetište koje na poseban način njeguje lik Blažene Djevice Marije u oltarnoj slici. Posebni trenuci milosti mogu se doživjeti u ovom svetištu koje nam je svima ispunilo srce mirom, sabranošću i željom za promjenama. Imali smo priliku na ovom hodočašću posjetiti i svetište Milosrdnog Isusa, te razgledati grad Krakow. Osim Poljske, hodočastili smo i u Slovačku, na grob sv. Marka Križevčanina gdje smo slavili svetu misu i molili našega sveca za milosti. Hodočašće je bilo isprepleteno molitvom, slavljenjem misa i druženjem uz smijeh i pjesmu!

Hodocasce (1)Hodocasce (2)Hodocasce (3)