Hodočašće župe Svetog Jurja u Zaljev Hrvatskih Svetaca, Međugorje I Dubrovnik

 R.K.C._Gospa_od_Škrpjela,_Perast,_Montenegro_1801x1200medj3_1600x1200

07. listopada – 11. listopada 2015.

  1. DAN: GORNJA STUBICA – DUBROVNIK

Polazak ispred župne crkve sv. Jurja  u 22,00. Noćna vožnja udobnim turističkim autobusom autocestom Zagreb – Split u smjeru Dubrovnika.

  1. DAN: DUBROVNIK – HERCEG NOVI – GOSPA OD ŠKRPJELA – BUDVA

Po dolasku kratki razgled Dubrovnika i vrijeme za kavu na Stradunu. Sveta misa. Nastavljamo put do Herceg Novog.  Razgled grada u kojem je rođen i rastao naš svetac Leopold Bogdan Mandić. Vožnja  do Perasta. Razgled Perasta i izlet brodićem na otok Gospe od Škrpjela. Nastavak puta do Budve koja se smatra jednim od najstarijih naselja na Jadranu. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

  1. DAN: BUDVA – CETINJE – LOVĆEN – SV. STEFAN

Doručak.Vožnja do Cetinja, nekadašnje crnogorske prijestolnice. Produžujemo do NP Lovćen sa poznatim Meštrovićevim mauzolejem. ( U slučaju lošeg vremena ili nemogućnosti odlaska na Cetinje posjetit ćemo Bar, središte barske biskupije). Povratak prema Budvi uz panoramski razgled sv. Stefana. Šetnja starom Budvom. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

  1. DAN: BUDVA – KOTOR – MEĐUGORJE

Doručak. Odlazak do Kotora. Razgled Kotora. Polazak prema Međugorju. Po dolasku uspon na brdo Podbrdo. Smještaj u pansion. Večera. Noćenje.

  1. DAN: MEĐUGORJE – GORNJA STUBICA

Doručak. Sv. misa. Odlazak na Križevac i križni put. Kratko slobodno vrijeme za kavu. Vožnja prema domovini Hrvatskoj uz pauze na putu.

Cijena: 1350 kn 

Prijeve u župnom uredu ili nakon nedjeljne svete mise.