Korizmena duhovna obnova za volontere župnih Caritasa Zagrebačke nadbiskupije

 U subotu, 5. ožujka,  u Svetištu MBB održana je korizmena duhovna obnova za volontere župnih Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Sudjelovalo je oko 180 volontera, a obnovu je predvodio rektor Svetišta MBB i župnik u Mariji Bistrici preč. Domagoj Matošević. Najprije je održao duhovni nagovor, a zatim je predvodio misno slavlje u Bazilici MBB. Preč. Matošević rastumačio je evanđeoski događaj susreta Isusa s gubavcem preko kojega Bog želi ljudsko srce obasjati istinom o sebi, a ta je istina da on nikoga ne “kamenuje”, da je on Bog koji suosjeća s ljudskom patnjom. To suosjećanje s ljudima trebalo bi biti i pokretač karitativnog rada volontera – uz ono svakodnevno molitveno predanje u Božju volju.
Po završetku duhovnog nagovora, ravnateljica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije s. Jelena Lončar zahvalila je preč. Matoševiću u ime Caritasa i svih sudionika obnove na toplom gostoprimstvu i duhovnoj podršci. Također je srdačno pozdravila sve volontere župnih caritasa i pozvala ih da podrže predstojeće aktivnosti nadbiskupijskog Caritasa za pomoć stradalima u ratu u Ukrajini. Voditelj Službe za župne Caritase Zagrebačke nadbiskupije Davor Zeko, zahvalio je volonterima župnih caritasa na dobrom odazivu te ih podsjetio na aktualni Natječaj za projekte župnih caritasa i na mogućnost nabave korizmenih kutijica i maslinovih grančica preko nadbiskupijskog Caritasa. Jednodnevno korizmeno hodočašće, nakon zajedničkog objeda, završeno je pobožnošću križnoga puta na bistričkoj Kalvariji.
Na duhovnoj obnovi sudjelovale su i volonterke našeg župnog Caritasa.