Krizmanici Stubičkog dekanata posjetili Krašić, Karlovac i Zagreb

krizmanici (4)

U ovoj godini Božjeg Milosrđa, krizmanici Stubičkog dekanata,  njih 250, su u subotu 27. veljače 2016. posjetili  mjesta „Svetih Vrata“ u našoj Zagrebačkoj Nadbiskupiji. Zajedno sa svojim župnicima i vjeroučiteljima hodočastili su u Krašić gdje su posjetili župnu crkvu, te imali pobožnost Križnoga puta. U svetištu sv. Josipa u Karlovcu sudjelovali su na svetoj misi i slušali izlaganje dr. Vlade Mikšića koji im je na jedan suvremen način približio život sv. Josipa. Po završetku zajedničkog druženja u Karlovcu, uputili su se u Zagrebačku katedralu na grob bl. Alojzija Stepinca gdje je bila prigodna molitva. Nakon obilaska katedrale u Pastoralnom institutu svi zajedno su pogledali film „Madrecitas“ o Službenicama Milosrđa koje djeluju u Ekvadoru.

Ispunjeni milošću Božjeg Milosrđa te bogatim sadržajima toga hodočasničkog dana vratili su se sretno svojim župama i obiteljima, te danima prepričavali lijepe trenutke koje su doživjeli na hodočašću.

krizmanici (7)krizmanici (5)krizmanici (3)krizmanici (6)krizmanici (1)krizmanici (2)