Molitva za Domovinu

U četvrtak 28. studenog 2013., odgovorili smo na molitveni poziv našeg nadbiskupa i slavili svetu misu s nakanom za Domovinu. Upravitelj župe, promišljajući o čitanju iz Knjige o proroku Danijelu, istaknu je kako biblijski tekst govori o ono što je narodna mudrost sročila u izreku: Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada. Prorok Danijel je slika svih pravednika koje je svijet posramio i krivo optužio, ali Bog ih nije zaboravio. Potaknuti evanđeoski odlomkom o ponovnom Isusovom dolasku, svjesni smo da su mnogi ovih dana posramljene i pognute glave hodali ovim svijetom samo zato jer drugačije misle. Baš zato su riječi evanđelja djelovale utješno i radosno jer Bog čini da hodamo uspravne glave pred svim životnim izazovima i poteškoćama.

Poslije svete mise okupljeni vjernici ostali su pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u zahvaljivanju i u molitvi dajući zadovoljštinu za sve podijele u hrvatskom narodu i ružne riječi koje su izrečene uoči nadolazećeg referenduma.