Obilježen dan preleta Rudolfa Perešina

U nedjelju, 25. 10. 2020., održan je prigodni program uz spomen na 29.obljetnicu povijesnog preleta junaka Domovinskoga rata i našega zemljaka pilota Rudolfa Perešina. Misno slavlje u kapeli sv. Katarine u Jakšincu predvodio je vlč. Dubravko Škrlin Hren predsjednik Društva „Rudolf Perešin“.

Nakon mise održana je kratka 13. skupština Društva „Rudolf Perešin“, na kojoj su svi članovi dobili novi Statut DRP, te se upoznali sa do sada poduzetim radnjama. Načelnik Jasmin Krizmanić upoznao je članove sa završetkom postupka javne nabave, te najavio skorašnji početak radova na izvedbi krovišta, stolarije i fasade „Spomen hiže Rudolfa Perešina“. Na molbu načelnika, Skupština je imenovala 3 člana iz svog Društva koja će biti u Općinskom povjerenstvu za praćenje gradnje  „Spomen hiže Rudolfa Perešina“.

Nakon Skupštine, zapaljene su svijeće kod spomen biste Rudolfa Perešina.