Održano proštenje u Šagudovcu

U nedjelju, 18. srpnja 2021., godine održano je godišnje proštenje u Šagudovcu.

Misno slavlje predvodio je vlč. Dubravko Škrlin Hren, a svojim izvedbama upotpunili Puhački orkestar Vatrogasne zajednice Općine Gornja Stubica te gosp. Stjepan Novina.

Nakon misnog slavlja, ispred vatrogasnog doma, održano je prigodno druženje i domjenak.

Proštenje i domjenak organizirali su članovi DVD-a Šagudovec na čelu s predsjednikom Josipom Ptićem te mještani Šagudovca.

Proštenju je nazočio i općinski načelnik Jasmin Krizmanić, te članovi UBDR Sveti Juraj Gornja Stubica.

Član UBDR Sveti Juraj Gornja Stubica gosp. Željko Breka poklonio je DVD-u Šagudovec sliku “Molitva vatrogasca pred Kamenitim vratima” kao zahvalu za njihov angažman u potresima koji su pogodili Grad Zagreb, Zagrebačku i Krapinsko-zagorsku županiju, kao i Petrinju i okolicu kamo su u suradnji sa župnim Caritasom otpremili nekoliko kombija humanitarne pomoći te im zaželio što manje intervencija, osobito u vezi potresa.