Predstavljena knjiga “Blaženi Alojzije Stepinac i Pravoslavna Crkva”

 knjiga (1)knjiga (2)

U nedjelju 8. studenog ove godine u prepunoj crkvi sv. Jurja u Gornjoj Stubici predstavljena je knjiga „Rivellijeva zavjera laži – Blaženi  Alozije Stepinac i Srpska Pravoslavna Crkva“. Sve je počelo svetom misom koju je predvodio mons. Juraj Batelja, postulator kauze za proglašenjem svetim bl. Alojzija Stepinca. U propovijedi je posebno  stavio naglasak na udovice o kojima nam je Isus govorio toga dana u Evanđelju, a sve povezao sa našim Blaženikom. Pjevanje je predvodio župni mješoviti zbor, a na misi su posebno bili prvopričesnici, krizmanici i njihovi roditelji.

Nakon svete mise mons. Batelja je progovorio i predstavio župnoj zajednici i gostima iz drugih župa , knjigu „Rivellijeva zavjera laži – Blaženi  Alozije Stepinac i Srpska Pravoslavna Crkva“. Samo predstavljanje je trajalo oko pola sata, nakon čega su vjernici mogli nabaviti knjigu. Mnogi su ostali u crkvi čekajući da se susretnu osobno sa mons. Bateljom kako bi mu iznijeli svoja životna svjedočanstva vezana uz našeg Blaženika i da bi im sam autor potpisao knjigu.

promocija (1)promocija (2)promocija (3)promocija (6)promocija (4)promocija (5)