Proštenje u Hižakovcu

U nedjelju, 13. rujna 2020. godine, održano je proštenje u Hižakovcu.

Svetu misu predslavio je vlč. Josip Đurin, odgojitelj u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu. Sveta misa bila je prikazana za pokojnog Rudolfa Perešina, heroja Domovinskog rata. Nakon svete mise uslijedio je već tradicionalni blagoslov traktora i poljoprivrednika.

 

Vlč. Josip Đurin u svojoj propovijedi istaknuo je kako je važno da svaki kršćanin prihvati svoj križ i da ga nosi sa zahvalnošću. Nositi križ znači biti kršćaninom i podrazumijeva poniznost i stil života primjeren kršćaninu. Ne može se netko zvati kršćaninom i uništavati Krista svojim životom, psovkom i nedoličnim ponašanjem. Kršćanin mora nasljedovati Kristov primjer ljubavi. Rudijeva žrtva nas podsjeća na ispravnost življenja. Dati život za svoju obitelj, bližnje i domovinu Hrvatsku. Ono što vjerujemo to trebamo pokazati i primjerom.