Svečano započela pobožnost prvih petaka

U sklopu godine posvećene Srcu Isusovu u našoj je župi svečano započela pobožnost prvih petaka. Svetu misu je u petak, 6. listopada, predvodio vlč. Dubravko Škrlin Hren, domaći sin ove župe. Vlč. Dubravko je na poseban način sudjelovao 2004. godine u posveti svih obitelji naše župe Srcu Isusovu. Uz pokojnog župnika mons. Ivana Špoljara, zajednicu mladih i mnoge druge župljane koji su se aktivno uključili u sam čin posvete, vlč. Dubravko je posjetio svaku obitelj te uz kratki obred molitve i posvete donio sliku Presvetoga Srca Isusova koja se i danas čuva u našim obiteljima.


Radosno smo započeli pobožnost prvih petaka jer želimo svi zajedno sljedeće godine, 2024., proslaviti 20. obljetnicu same posvete. Kroz devet prvih petaka u našoj će se župi izmjenjivati svećenici koji će prevoditi svete mise te određene zajednice i zborovi koji će tom prigodom gostovati.

Raspored pobožnosti svakog prvog petka:
17 sati – prilika za svetu ispovijed (bit će više svećenika)
17:45 – zlatna krunica
18 sati – sveta misa
19 sati – klanjanje