Svi sveti

U nedjelju, 1. studenoga 2020. godine, proslavili smo svetkovinu Svih svetih.

Svete mise bile su u 8, 10 i 17 sati u župnoj crkvi, te u 12 sati u Dubovcu.

Velečasni Nikola Jurković, kao i svake godine sjetio se svih onih pokojnih članova naših obitelji koji su umrli od prošlih Svih svetih do danas. Ispred oltara je svatko od obitelji pokojnika mogao naći lampion koji je odnio na njihovo posljednje počivalište.

Nakon svete mise u 10 sati, uputili smo se u procesiji prema groblju. Pratila su nas zvona crkve, ali također i župni mješoviti zbor. Uz pjesmu i molitvu, stigli smo do središnjeg križa gdje smo se svi zajedno sjetili onih koji počivaju na mjesnom groblju, ali i grobljima cijeloga svijeta.

U Dubovcu, u 12 sati, svetu misu i blagoslov groblja predslavio je vlč. Stjepan Lukec, domaći sin u mirovini.