TREĆI – PRVI PETAK

U petak, 1. prosinca, proslavili smo treći po redu od devet prvih petaka u mjesecu koji su posvećeni Prevetom Srcu Isusovu. Započeli smo sakramentom ispovijedi te nastavili svetom misom i klanjanjem. Svetu misu je predvodio vlč. Krunoslav Hihec, župni vikar u Ivanjoj Reci i Jelkovcu. Pjevanje je predvodio zbor mladih iz Ivanje Reke.


Vlč. Krunoslav, u svojoj propovijedi, osvrnuo se na kraj listurgijske godine jer nam čitanja govore o posljdenjim vremena i dolasku Sina Božjega. Istaknuo je kako nam je potrebno svakodnevno usavršavanje na sliku Kristovu, ali i mjenjanje sukladno znakovima koje prepoznajemo u Božjoj Riječi. Pokazati se u poniznosti života, znači započeti promjenu. Odbaciti oholost i naša srca suobličavati Srcu Isusuovu.
Pobožnost prvih petaka važna je iz dva razloga: prvi je da želimo imati srce kao Bog, puno ljubavi za svakoga, a drugi je da se redovito ispovijedamo i pričeščujemo, što je dobar put da dođemo što bliže Bogu.

Zbor mladih zajedno sa vlč. Krunoslavom animirao je i klanjanje nakon svete mise.