ZAMOLBA ZA POMOĆ OKO OBNOVE OLTARA U SLANOM POTOKU

Poštovani župljani!

 

Stoljetni oltar sv. Fabijana i Sebastijana je u derutnom stanju i potrebna mu je temeljita obnova. Kao župna zajednica želimo svi sudjelovati u ovom projektu, pa na poseban način upućujem zamolbu  Vama da se prema vlastitim mogućnostima uključite u obnovu. Moramo biti ponosni na naše bake, djedove i roditelje koji su nam toliko sakralnih prostora, kapelica,  izgradili i uredili, a na nama je danas da to održavamo i obnavljamo.

Cjelokupni iznos obnove iznosi 132.500,00 kuna. Pošto je oltar zaštićen i kulturno je dobro Republike Hrvatske, Ministarstvo kulture će pokriti trošak obnove u iznosu od 60.000, 00 kuna, a preostali iznos od 72.500,00 kuna pokriva sama župa, odnosno potrebno je prikupiti.

Svoj prilog možete darovati svake nedjelje nakon svete mise, uplatiti na bankovni račun župe ili dati predstavniku župe koji će vas posjetiti tijekom ovog mjeseca. Svaka donacija će biti upisana u obiteljsku knjižicu.

Unaprijed  zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam u Gospodinu!

vlč. Nikola Jurković