Započela korizmena kampanja inicijative ’40 dana za život’

„Uzmi svoj križ i idi za mnom.“ (Mk 8, 34) citat je koji će pratiti ovogodišnju korizmenu kampanju inicijative „40 dana za život“. Korizmena kampanja počinje Pepelnicom, 17. veljače, a završava na Cvjetnicu 28. ožujka. Tijekom korizme vjernici u 33 hrvatska grada, na 35 mjesta bdijenja, molit će i bdjeti za zaustavljanje pobačaja. Također, svi su vjernici pozvani postiti i moliti i u svojim domovima, kako bi u našoj domovini pobijedila kultura života.

„Odlučili smo ovu kampanju posvetiti Presvetom Srcu Isusovu, s obzirom da su inicijativa „40 dana za život“ i udruga „Hrvatska za Život“, a samim time i svi njezini članovi, prošlo ljeto, po rukama biskupa Ivana Ćurića, posvećeni Presvetom Srcu Isusovu.“, rekla je Petra Milković, izvršna direktorica Inicijative i dopredsjednica Udruge te nastavila: „Veličanstvena je vijest da će ovu kampanju obilježiti svečani, pokornički križni putevi ulicama naših gradova. Pozivamo vjernike neka se okupe kako bismo u molitvi križnoga puta, javnom pokorom, činili zadovoljštinu za grijeh pobačaja u našem narodu.“

“Uzmi svoj križ i idi za mnom.” (Mk 8, 34)

Molitvom zaustavi pobačaj u svom gradu!

Naša župa predmoli u srijedu, 24. ožujka 2021. godine.

Zabok – Dom zdravlja, Trg D. Domjanića bb, svaki dan od 6:30-18:30.

Pridruži nam se!