Završena prva faza radova nakon potresa

 

Kao što smo već pisali o potresu, odnosno o oštećenjima u našoj župnoj crkvi (prisjeti se),  želimo napisati par rečenica o događajima koji su uslijedili nakon toga svima nama, poznatog datuma.

Zahvalni smo Gospodinu te svim dragim župljanima koji su uspjeli uskočiti u pomoć te očistiti veće, odlomljene dijelove žbuke kako bismo mogli slaviti svetu misu. Međutim, kako je tlo i dalje podrhtavalo zbog manjih potresa pokazala se potreba temeljitog uklanjanja svih popucalih dijelova stropa i zidova. Vrijedne ruke naših mladih uklonili su sve tepihe, vrijedne stvari, klupe, slike, križni put… Postavljena je skela i radnici poduzeća „Patra Nova d.o.o.“ izveli su radove prve faze uklonivši opasne dijelove.

Nakon prve faze radova, vrijedne župljanke i župljani, odazvali su se i temeljito očistili župnu crkvu kako bismo mogli uz dopuštenje Stožera civilne zaštite RH svi zajedno slaviti svetu misu.

Kako je to izgledalo pogledajte galeriju.